דיאטה קלה דיאטה פשוטה
 

עצות מעשיות לירידה במשקל דרך דיאטה קלה, מתונה והגיונית לאורך זמן. טיפים קלים לתזונה נכונה. דיאטה ללא רעב. ירידת משקל ללא פעילות ספורט. שמירה על משקל תקין בלי תרופות הרזייה או כדורי הרזיה.

במסעדה
התעלם בתפריט מכל המאכלים המשמינים במיוחד. במקום רוטב שמנת- בקש רוטב עגבניות. בחומוס בקש לא לשים שמן זית. אכול מלפפונים חמוצים בשפע, אל תגע בזיתים! גם בפיצה- אין צורך בזיתים, אפשר פטריות או משהו אחר. בחר תמיד מהתפריט את המנה הפחות משמינה ואל תאכל שאריות מחבריך לשולחן.
גוון בסוגים ובמבחר ואל תתמקד במגוון מצומצם של מזונות. שנה והחלף ככל האפשר מהמבחר העצום של המאכלים המותרים. אל תהיה לחוץ מכך שאין לך מה לאכול, הכן לעצמך תמיד מגוון רב אפשרי. שים לב! פירות מתוקים כמו בננה, ענבים, גויאבה, אבוקדו וכדומה מכילים קלוריות רבות, אולם הם עדיפים על פני בצקים וממתקים.

בזמן הקניות
הפחת למינימום רכישת חטיפים ומוצרים מזיקים עתירי שומן ואל תכניס אותם הביתה- בסופו של דבר אתה עלול לאכול אותם.
אפסן מוצרים וחטיפים משמינים שאינם מיועדים לך במקומות לא נגישים וקשים להגעה, ובוודאי לא בולטים לעין.

התקמצן!
חשוב על אוכל וקלוריות כמוצר שיש לחסוך בו. אמץ לעצמך גישה ודרך חיים: לאכול מעט ככל האפשר ולא הרבה ככל האפשר. גם אם זה נראה מובן מאליו, זה לא כך. אנשים רבים מרגישים שלא מיצו את המטרה אם לא אכלו מכל הבא ליד ומכל האוכל הזמין סביבם.
אל תבזבז קלוריות מיותרות, במקום חבילת שוקולד בת 530 קלוריות, אתה יכול לאכול קופסת טונה מסוננת משמן בכריך לחם קל עם מעט מיונז קל, הרבה בצל ומלפפון חמוץ- כל זה בחצי קלוריות מהשוקולד.

אירועים וחתונות
בארועים אל תנסה לטעום ולאכול מהכל, ההיפך! שנה את הגישה והתמקד רק בדברים הטובים ביותר! התעלם מסלטים משמינים מיותרים, אל תרדוף אחרי המלצר עם הסיגרים המטוגנים- אמור לו לא תודה. אל תאכל את כל סוגי הקינוח, הם לא טעימים בין כה וכה מהיותם כשרים פרווה. טעם פירורים ובחר אחד להתמקד בו.
אל תגיע לארוע במטרה לאכול מהכל. אתה לא יוצא מופסד אם לא אכלת או טעמת מהכל. אתה תהיה זה שישמין.

שב
אל תאכל בעמידה, בהליכה וכדומה. תמיד שב בצורה מסודרת לפני הארוחה. הרגל עצמך לאכול תמיד רק לאחר שהתמקמת, ולא לחטוף ולאכול מאות קלוריות ללא תכנון.

הפחתת שומן ממאכלים ביתיים
במאכלים ביתיים רבים ניתן להפחית בקלות את כמות השומן הנמצא במנה. יש לאפסן את המנה במקרר בתוך כלי לא רחב למשך מספר שעות. השומן יעלה למעלה על פני השטח, ויצטבר כשכבה לבנה. כל שנותר לעשות הוא להסיר את שכבת השומן ולחמם את השאר. נסה לספוג את השומן באמצעות מפית נייר מכל מזון אפשרי, אל תעשה מזה טקס חגיגי, פשוט ספוג בעדינות מעט מהשומן בלביבות, קציצות, מאפים וכדומה.

עשה הפסקות יזומות בארוחה.
מרח את הזמן, ענה לטלפון, עשה עבודת ניירת וכדומה. העובדה שיש לך עוד אוכל לסיים תאפשר לך להחזיק מעמד זמן רב בטרם תמשיך לאכול.
דחה את הארוחה לעוד רגע ועוד אחד- אבל אל תגיע למצב לא בריא של רעב.

קצת ספורט
מפעם לפעם שקול הליכה ממושכת. במקום להשתמש ברכב בתוך העיר- לך מספר קילומטרים. כל פעילות ספורטיבית שתעשה תשפר את מצבך. שקול כדורגל, כדורסל, צעדה קבועה של שעה קלה, רכיבה על אופניים או כל פעולה אחרת שתשפר את מצבך הגופנית. עלה במדרגות ולא במעלית.

אל תבלבל בין צמא לרעב
במקרים רבים מתרגמים בטעות תחושת צמא לתחושת רעב. לכן כדאי לשתות מעט מים או משקה דיאטטי בטרם הארוחה. רעב? שתה קודם והמתן מספר דקות.

אל תאכל מתוך כעס!
הרגיזו אותך? אל תאכל מתוך כעס או נקמה! נתב את ההרגשה לפעילות אחרת, זרוק משהו לא חיוני מהבית, גש לריב עם השכנים, הזמן לעצמך מוצר מיותר כלשהי או כל פעולה אחרת, רק התרחק מהמטבח!

עדכן את שעות השינה ואל תאכל מתוך שינה
מרגיש צורך לאכול משהו, אבל לא ממש רעב? לך לישון במקום. רעב תמיד ב2 לפנות בקר? לך לישון ב 1:30. רבים נוטים לנדוד לעבר המטבח באמצע הלילה ולאכול תוך כדי שינה. התעוררת רעב ואתה מוצא עצמך מול המקרר? שתה משקה דיאטטי או כוס מים, אכול עגבניות שרי וחזור לישון. אתה יותר עייף מרעב. החבא מוצרים עתירי שומן מטיולים ליליים. בבקר אל תכנס ישירות למטבח, התרחק ממנו!
כאשר לא ישנים מספיק עולים במשקל. העלייה במשקל נובעת משתי סיבות. האחת: יותר שעות עירנות בהן אנו אוכלים "סתם" וללא צורך, לעיתים על מנת להשאר ערים, וסיבה שניה הינה פגיעה באיזון ההורמונים בגוף. חוסר שינה משמעותו פחות הורמון גדילה שמופרש בשינה, פחות הורמון לפטין ויותר תחושת רעב במהלך היום. רוצה להיות רזה? הקפד על שינה נכונה!


השקל פעם ביום-יומיים בלבד
אל תהיה אובססיבי. הפחתה בכמות הקלוריות תביא איתה הפחתה במשקל. אל תמהר.
ירידה מהירה מדי במשקל תגרום לגוף להכנס למצוקה ולנזק לדיאטות עתידיות. אתה מעונין בדרך חיים בריאה יחסית ולא בהפחתה קיצונית וזמנית.

אל תגזים ואל תסבול
אם אתה סובל מהתהליך סימן שאתה מגזים. לא תוכל להחזיק מעמד ותשבר במהרה.
אין שום סיבה להשאר רעבים, יש מגוון מאכלים טובים שמותר לך לאכול.
חצי חבילת שוקולד הינה כ 270 קלוריות. אם צרכת במהלך היום 1500 קלוריות אתה יכול להרשות לעצמך לאכול זאת.
עם זאת, עדיף להמנע מכך, ולהסתפק רק ב2-3 קוביות שוקולד, לשומן עצמו יש ערך נוסף מלבד הקלוריות שבשוקולד.

הקשב לבטן לא ללשון!
אם אתה רוצה לאכול דבר מה, אך הבטן מלאה ונפוחה, הקשב לבטן, ולא לרוק שמצטבר בפה!

הקף עצמך בתחליפים טובים, ובשפע!
הקפד תמיד שיהיו בסביבתך מאכלים שונים ורבים בעלי ערך קלורי נמוך, הדבר יאפשר לך לנשנש ולכרסם בשעות הרעב ללא פגיעה משמעותית בדיאטה. כמות רבה של מוצרים אותם ניתן לאכול מפחתה קצת מהלחץ של הדיאטה ומאפשרת הקלה בתהליך כולו. אכילה רבה מתבצעת לא מתוך רעב, ולכן סלט עלי חסה טריים עם מלח גס יכולים להועיל במקרה זה.

קפה
עבור לחלב 1% במקום 3%. בקש יותר מים ופחות חלב, במקום הפוך רגיל בקש ארוך דל שומן שזה כמות מים כפולה על קפסולה אחת עם חלב דל שומן. נסה להזמין אמריקנו.
נסה להתרגל לשתיית קפה ללא סוכר- טעמו משובח יותר בצורה זו.

התרגל לבדוק ערכי כל מוצר
בכל רכישה של מוצר בדוק מה הערך הקלורי שלו. חפש תמיד תחליף לטעמך שהינו מופחת קלוריות לעומת השני. תתפלא לגלות שבמוצרים דומים, אשר את שניהם אתה אוהב לאכול, יש כמות קלוריות שונה באופן קיצוני. הגדר לעצמך מה מבין המוצרים אותם אתה אוהב מומלץ עבורך ומה לא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

האם לא הגיע הזמן לעשות דיאטה ולהפחית במשקל? האם לא נמאסו עליך התירוצים? התחל כעת בשינוי גישה והסר מעליך קילוגרמים מיותרים! בשינוי יום יומי קל, באכילה מושכלת והגיונית, עם מעט מאוד התעמלות וללא תרופות וכדורים, תגיע לשיפור ניכר ויציב במשקלך! הכנס לאוירת דיאטה קלה ובריאה ללא קשיים מיוחדים.

קח את עצמך בידיים
החלט בינך ובין עצמך לעשות שינוי מחשבתי ולהיכנס לאוירה של תזונה סבירה. החלט עכשיו! אל תחכה למחר. פשוט היכנס לזה בזה הרגע! הדבר אינו דורש ממך יותר מדי והתמורה משתלמת: שיפור המראה, שמירה על הבריאות, חזרה לנשימה קלה ללא משקל עודף המכביד על הבטן ועוד.
גברים ונשים רבים נמצאים בעודף משקל קל או משמעותי. מצב זה עלול לגרום למחלות ובעיות שונות, פגיעה בתפקוד הלב ודימוי עצמי נמוך. אין צורך להסביר את החשיבות של שמירה על משקל תקין.
השיטה העיקרית בה הם נוקטים הינה התעלמות או בהייה חסרת הבנה בסובבים אשר נמצאים בדיאטה זו או אחרת.
המחשבה להיכנס למשטר דיאטה בעצמם, נראית להם כדבר בלתי אפשרי, בלתי מעשי ומנוגד לתפיסת חייהם. הפתרון לכך פשוט יחסית, דיאטה מתונה, קלה והגיונית, הניתנת לביצוע ללא קשיים מיוחדים. גם אם התוצאות יהיו איטיות למדי, הדיאטה תהיה טובה פי כמה וכמה על פני התעלמות והמשך תזונה לקויה.

איסוף מידע
בטרם אתה מתחיל בפעולה כלשהי, הקפד לרשום לעצמך בצורה מסודרת ובמשך מספר ימים מה הפריטים השונים שאכלת, שתית או נישנשת, כולל קפה, סוכריות, טעימות שונות, בירה, יין וכדומה.
נסה לסכם אותם לכמות קלוריות ממוצעת אותה אתה צורך במשך יום. נשים רבות מכירות בעל פה טבלת קלוריות של מוצרים רבים, וישמחו לעזור לך בחישוב ובתהליך כולו. הקדש לזה יומיים-שלושה לקבלת מסקנות.
הקפד על קו מנחה אחיד:
החלפה שיטתית של כל מאכל בתחליף מופחת קלוריות (לאו דווקא דיאטטי)
שמירה על רמת קלוריות יומית קבועה ואכילה מסודרת של פחות קלוריות ממה שהגוף משתמש במהלך היום

מתינות וסבלנות.
שילוב מבחר מוצרים רב, המגיעים יחדיו לכמות קלוריות הנמוכה מכמות הקלוריות שאתה מוציא ביום על פעילות רגילה

הפסק מיידית צריכת משקאות מזיקים!
חדל לחלוטין משתיית משקאות ממותקים עתירי קלוריות כגון קולה, מיצים שונים וכדומה. עבור למשקאות דיאטטיים בהם יש מיעוט קלוריות. ההבדל יכול להיות מאות קלוריות ליום, בקלות!
אל תאמר שאינך אוהב משקאות לא דיאטטים, רכוש את כל סוגי המשקאות הדיאטטים אחד אחרי השני, ובדוק את כולם. התמקד רק במשקאות בהם יש קלוריות ספורות, ולא במשקאות מופחתי קלוריות המכילים עדיין מאות קלוריות לבקבוק, כמו בירה שחורה קלה. נסה לשתות סודה עם מעט לימון טבעי. שתייה מהירה של משקה מוגז גורמת לנפיחות הבטן ולהרגשה של שובע לזמן קצר. נסה מים מינרליים עם טעמים ואף מהל משקאות שונים במים להפחתת ערכם הקלורי.

טפל בסובבים אותך
הודע לכולם שאתה בדיאטה, ומיד תקבל תשומת לב כפולה מכל הנשים בסביבתך.
אל תתן לאף אחד להציע לך אוכל, טעימות או שאריות. המנהג הפסול בו כל שארית שנשארת באזור ניתנת לך (או לכלב בהיעדרך) חייב להיפסק.
הגב בצורה ברורה- לא ! אל תציעו לי מזה! היה מנומס אך נחוש, והחלט החלטה חשובה:
לא לאכול שאריות או טעימות של שום דבר.
אמור לא לעוגות ולממתקים שנמצאים במקום עבודתך והתמקד בארוחות יזומות ומחושבות מטעמך, אל תתן לאף אחד להפריע לך במטרה החשובה. הבריאות מעל לכל!

הבולמוס! כיצד להתמודד?
בולמוס האכילה הינו האויב הגדול שלך. ברגע או שניים בלעת ללא כל סדר כמות קלוריות עצומה שיכולה להספיק ליום שלם במקרה הטוב.
למד לשלוט ביצר הבולמוס. כאשר אתה מוצא עצמך מול ארון המטבח או המקרר, וחוטף מוצרים ללא הכרה, עצור לשנייה והתבונן על עצמך 'מבחוץ', חשוב כיצד אתה נראה, עומד ואוכל ללא כל הגיון או סדר.
עצור מיד את מעשיך! עזוב את מה שאתה מחזיק בו. חייב לאכול? התמקד בכמויות של עגבניות שרי, מלפפונים חמוצים, מלפפונים עם מלח גס, שתה ליטר וחצי של דיאט ספרייט, לעס 5 מסטיקים במקביל, אכול קופסא שלמה של סוכריות טיק-טק או 10 סוכריות מופחתות קלוריות.
כל אלו ביחד לא מגיעים לרבע מכמות הקלוריות של חבילת השוקולד, העוגות ואפילו החטיפים שהתכוננת לאכול. .

מה אכלתי היום? תפריט לדוגמא

  • 200 גרם סלט סלק אדום
  • 2 פרוסות לחם ארז גדולות עם סלט חציל על האש-דיאט 100 קלוריות ל 100 גרם
  • 3 כוסות תה 1 כפית סוכר
  • סלט ירקות
  • מנה גדולה מאוד של אורז עם מעט בצל מטוגן
  • 3 חטיפי קורנפלקס-דיאט 63 קלוריות לאחד
  • 4 כוסות קפה הפוך ללא קצף, הרבה מים וחלב דל שומן
  • 2 מלפפונים עם מלח גס
  • 2 פרוסות לחם קל עם כף שוקולד למריחה נוטלה

סלט דל שומן מעט קלוריות קל להכנה טעים משביע ומרזהמנה כזו יכולה להפיל אותך
קופסת טונה במים+ 250 גרם סלט סלק אדום, לא יותר מ300 קלוריות.
לא מספיק? הוסף עוד קופסאת טונה במים.
חייב קינוח? אכול חצי חבילת שוקולד בנוסף, בקושי הגעת ל 1000 קלוריות!

אסור לאכול
בורקסים, קוראסונים וכדומה, משקאות ממותקים, סוכריות, ממתקים, עור של עוף, שוקולד ללא חישוב והתאמה לכמות הקלוריות היומית, שמנת- העדף יוגורט ורצוי יוגורט דל קלוריות המכיל כ-60 קלוריות בלבד לגביע! ארטיקים וגלידות- קיימים תחליפים מעולים המכילים 60 קלוריות לאחד או גלידות שרבט ואף גלידת יוגורט, המנע מגלידות שמנת למינהן. רוצה לאכול את כל זה? תכנן את מהלך היום כך שלקראת סופו צרכת כמות קלוריות נמוכה, ונשארה לך האפשרות לאכול דבר מה משמין וטעים.

מותר לאכול
חזה עוף ללא עור- משביע, טעים ודל קלוריות.
פסטרמה דלת שומן -כגון פסטרמה תבור של זוגלובק.
ירקות מכל הסוגים, לרבות עגבניות שרי, מלפפונים, סלרי, שומר ועוד עשה סיבוב במחלקת הירקות ורכוש פירות וירקות שונים שאינך אוכל בדרך כלל, נסה את כולם.
מלפפונים חמוצים- ניתן לאכול בשפע. הוסף לכל דבר בצל במידת האפשר
נפח כל סלט עם הרבה חסה. סלטים שונים ללא שמן, כגון ירקות או סלט סלק אדום, המכיל 73 קלוריות ל100 גרם בלבד
חטיפי גרנולה דיאט למינהם המכילים 50-60 קלוריות לאחד. 7 כאלו שווים לחפיסת שוקולד אחת! אכול1-2 ביום בשעות הקשות יותר

דיאטה הרזייה ירידה במשקל shtyv ekv uvdhubh, shhyv bujv hrhsv cnaek muo

 

עוד דברים משביעים שניתן לאכול:
הכן לעצמך חביתות ירק עם שמיר, פטרוזיליה וכדומה, ללא בצל שטוגן בשמן. הכן את החביתה משני חלבונים וחלמון צהוב אחד.
הכן סלטים חמים שונים כגון טונה מסוננת משמן, בצל, מלפפונים חמוצים ושעועית ירוקה חמה. מנה כזו יכולה להחזיק אותך למספר שעות משמעותי.

הזהר לא להשפיע על ילדים
הקפד להמנע משיחות על דייטה ותזונה בסביבתם של ילדים. הסתר זאת מהם! לילדים יש נטיה לפרש דברים בצורה רחבה יותר וקיצונית, והם עלולים לנסות זאת על עצמם ללא בקרה. אמור שאתה בתזונה נכונה, מקפיד על השיניים או מפחית סוכר עקב דרישת הרופא ממבוגר בגיל מסוים. אל תשקל לידם, אל תשקול אותם ואז תעשה ענין מכל התהליך. חושש שהילדים נדבקו ממך בתהליך הדיאטה? חלק ממתקים לכולם ואכול אותם לידם.

לעס היטב
הרגל עצמך ללעוס היטב כל ביס. אל תבלע אוכל לא לעוס. מצה עד הסוף ממתקים ושוקולד.
לעיסה נכונה הינה פעולה חשובה ומשמעותית שקל לישם אותה! הקפד לנשום בזמן הארוחה, לאן אתה ממהר? אל תטרוף! אתה אדם ולא חיה.

קבע מועד סיום- רצוי שיקרי...
הקצב לעצמך תאריך יעד לדיאטה, רק עוד חודש, רק עד מועד מסוים, רק עוד 5 קילוגרם וכדומה. תמיד ניתן וכדאי להאריך את מועד הסיום. אל תקבע מראש שהדיאטה הינה לכל החיים, מחשבה זו מיאשת ומורידה מאוד את המוטיבציה.

אל תתחיל את הבוקר עם פחמימות!
לחם, מאפים, בצקים וכדומה 'יפתחו' את תחושת הרעב וישבשו את כל היום. לא רעב? אל תאכל. רעב? אכול משהו שאינו פחמימה.

תן לידיים לעזור לך .
מצאת את עצמך אוחז בדבר מה שמן, מזיק אך טעים? זרוק חלק ממנו, רצוי את החלק המשמין יותר בלי להקדיש לכך יותר מדי מחשבה.

 
ההמלצות באתר זה הינן כלליות, מבוססות על נסיון אישי ולא על דעת מומחה בתחום. השימוש בכל מידע או המלצה מהאתר הינו על אחריותך האישית! היוועץ בבעל מקצוע מתאים אשר בדק אותך והתאים דיאטה מאוזנת עבורך. האתר כתוב בלשון זכר ומיועד לזכר ונקבה כאחד. צור קשר בנושאים טכניים ואחרים. חזור מעלה