השכרת רכב | ליסינג תפעולי | ליסינג פרטי

בשנים האחרונות הופיעו אפשרויות חדשות ויעילות לשדרוג הרכב הפרטי הישן לרכב חדש ומודרני יותר, בהוצאה כספית סבירה. שיטות ליסינג תפעולי חדשות מהוות אלטרנטיבה מעשית לקניית רכב פרטי ומאפשרות החלפתו בתקציב נמוך יחסית. אולם תמיד כדאי לברר את השאלה האם כדאי לשכור רכב, לקנות מכונית חדשה או מכונית יד שניה או להשתמש בשירותי ליסינג מימוני? AIG מבצע ביטוח רכב מחיר מיוחד ביטוח באינטרנטאופציה נוספת נוצרה על ידי חברות השכרת רכב שונות שהחלו במסלולי השכרה המאפשרים שכירת רכב פרטי על בסיס יומי במחיר מוזל או לחילופין לתקופה ארוכה במיוחד.
שכירת רכב פרטי לתקופה ארוכה יכולה להיחשב כסוג של ליסינג פרטי, ומאפשרת קבלת רכב חדש ואיכותי במחיר חודשי קבוע מראש פחות או יותר, המאפשר חישוב מושכל ושליטה בהוצאה החודשית עבור צרכירבים יטענו שלרכב הפרטי אותו קונים כרכב התחבורה האישיים והמשפחתיים. יד שניה א ו כרכב חדש מהיבואן יש יתרונות רבים על פני רכב מהשכרה או רכב מליסינג פרטי, אולם מנגד ניתן לראות את היתרונות הרבים הקיימים באופציית השכרת רכב בארץ או ליסינג תפעולי, פרטי וכדומה.
למשל, אדם אשר משתמש בתחבורה ציבורית במהלך היום ואינו זקוק לרכב פרטי כדי להגיע למקום עבודתו, אולם זקוק לרכב בסופי שבוע , ימצא יתרונות רבים בהשכרת רכב פרטי במסלול של סוף שבוע בלבד. עלות השכרת רכב ליום שישי וליום שבת יכולה להיות החל מ 280 ש'ח בלבד לשני הימים גם יחד! הכל תלוי בדגם הרכב ובטיב ההשכרה.
את הרכב השכור אוספים מתחנת איסוף ומחזירים אליה, כאשר תחנות האיסוף ממוקמות בדרך כלל במרכזי הערים במקומות עם גישה נוחה.

האם אני זקוק בכלל לרכב פרטי?

ניקח לדוגמא את המקרה הספציפי של מר בן שמעון יהונתן, העובד בחנות כלי עבודה בחולון וגר ברמת גן.
במשך הזמן מצא מר בן שמעון את התחבורה היעילה ביותר למקום עבודתו, והיא קו אוטובוס של חברת אגד המרוחק מביתו במרחק הליכה של 5 דקות, ומגיע למרחק של 200 מטר מהחנות בה הוא עובד. כל עוד אין תחבורה ציבורית נוחה יותר או רכבת תחתית, ניתן להשתמש בסידור זה. לכל חבריו של יהונתן יש רכבים פרטיים איתם הם נוסעים ברחבי העיר לסידורים ולקניות ובעיקר בסופי שבוע לטיולים בצפון הארץ כאשר מזג האויר נאה. הלחץ החברתי הכניע את יהונתן, והוא מחזיק ברשותו רכב מאזדה נפוץ, שנת 2007, בו הוא כמעט ולא משתמש.
אישתו מגיע לעבודה בקלות בתחבורה ציבורית, ושלושת ילדיו מגיעים בהליכה לבית הספר שנמצא במרחק 200 מטר מהבית.
כעת נשאלת השאלה החשובה ביותר, האם יהונתן יכול להתעלות על ענין החזקת הרכב הפרטי, ולעבור באופן מוחלט לתחבורה ציבורית ולפתרונות נקודתיים כגון השכרת רכב יומית? אין ספק שללחץ החברתי ולהשפעת הסביבה יש חלק חשוב בהחלטה אם להחזיק רכב פרטי, אולם כאשר עלות רכב פרטי יכולה להגיע לאלפי שקלים לתחזוקה תקופתית, בלי לחשב את עלות הרכישה עצמה, יש לשקול היטב האם הרכב נחוץ או שכדאי לוותר עליו.
פתרון מעשי הינו שכירת רכב לסופי שבוע בכל מקרה של יום נאה המתאים לטיול. ניתן למנף את חסרון הרכב הפרטי ולהפוך אותו ליתרון חברתי, בכך שישכיר בסוף השבוע רכב גדול במיוחד שיאפשר למספר אנשים רב לנסוע איתו יחדיו ולוותר על הצורך בשימוש ברכבם הפרטי. אם הוא עדיין מודאג לגבי הפן החברתי ונושא הסטטוס האישי בכך שאין ברשותו רכב פרטי, עליו לשתף את חבריו בשיקולים, ולהצהיר באופן פומבי שהוא עומד למכור את הרכב שברשותו, שאינו מוכן יותר לבעיית החנייה והמוסכים, ושהגיע למסקנה שהוא עובר למוניות בעיר ולרכב שכור בסופי שבוע, כך יפטר סופית מהביקורים המעיקים בתחנות דלק, לא יאלץ להעביר את האוטו טסט מדי שנה, לא יבקר יותר במוסכים ולא צריך לרדוף אחרי ביטוחי הרכב השונים. מסקנה זו הוא ממליץ לכל חבריו לישם, מכיוון שלדעתו זו הדרך הנכונה והקלה לתחבורה נכונה, מעשית והגיונית המתחשבת בסביבה.

תחבורה ציבורית לא יעילה

נקח דוגמא נוספת של משפחת רבינוביץ מתל אביב. שני ההורים עובדים מחוץ לעיר ואין להם שום תחבורה ציבורית נוחה למקום עבודתם, הילדים נמצאים בשני מוסדות חינוך שונים המרוחקים זה מזה, האחד בגן והשני בבית הספר, וכולם מתחילים את עבודתם או הלימודים בין השעות 8 ל 9 בבוקר. לכן שימוש בתחבורה ציבורית הינו קשה, בלתי מעשי כמעט ולא יעיל. הפתרון האפשרי במקרה מעין זה הינו רכב פרטי באחת השיטות האמורות, רכישה רגילה, ליסינג פרטי או ליסינג מימוני, כאשר רכב ליסינג פרטי הינו למעשה תחליף מושלם לרכב פרטי חדש, אולם מאפשר לחסוך סכום ניכר עבור הוצאות שונות כגון תחזוקה וביטוחים.

עלויות רכב ליסינג

דוגמא לעלויות של רכב ליסינג (עלויות כלליות, יש לברר בחברות הליסינג השונות בהתאם למצב השוק, הדגם המבוקש, תנאי המימון ועוד): רכב מיצובישי לנסר 1600 סמ''ק אוטומטי, חדש לגמרי עם אפס קילומטר, התשלום עבורו בליסינג ( משתנה בהתאם לחברות השונות ) הינו בערך 33000 ש''ח תשלום ראשוני, ועוד 750 ש'ח מדי חודש. למחירים אלו יש להוסיף עלות ביטוח מקיף וביטוח חובה ואת עלות הטיפולים השונים.
כאמור, עלות הטיפולים נמוכה בצורה משמעותית ברכב ליסינג חדש מעלות הטיפולים ברכב ישן, ואילו עלות הביטוחים יכולה להיות נמוכה אף היא בזכות הצעות מיוחדות אותן ניתן לקבל אצל חברת הליסינג עצמה.
אחרי שנתיים וחצי של תשלומים חודשיים יש צורך לשדרג את העסקה. אפשרות ראשונה הינה קניית הרכב מחברת ההשכרה שדרכה בוצע הליסינג, כאשר יש לשלם את מחיר הרכב המלא פחות התשלומים ששולמו עד עתה בשלב הליסינג.
אפשרות שנייה הינה מכירת הרכב לחברת הליסינג תמורת ערכו המלא פחות ההפרש שטרם שולם עליו, ולעבור לעסקה חדשה עם הסכום המסוים.

מי עוסק בהשכרת רכב? חברות השכרת רכב

רשימה חלקית של חברות השכרת רכב וליסינג בישראל: תמיר השכרת רכב, השכרת רכב אילת, אוויס השכרת רכב, אופרן השכרת רכב, הרץ השכרת רכב, פרי השכרת רכב, אביטל השכרת רכב, אביב השכרת רכב, הגר השכרת רכב, אלבר השכרת רכב, ניו קופל השכרת רכב, סיקסט השכרת רכב, השכרת רכב טבריה, שלמה השכרת רכב, אלדן השכרת רכב, השכרת רכב ירושלים, אויס, השכרת רכב באר שבע, טרפיק השכרת רכב, בסט השכרת רכב, אלמו השכרת רכב, השכרת רכב עפולה ועוד חברות נוספות. לקבלת מידע נוסף הכנס לאתר של חברת ההשכרה עצמה.


תנאי שימוש מחייבים
לתשומת ליבך: המידע בעמוד זה, באתר כולו ובעמודים המקושרים אליו נאסף ממקורות שונים ולא נכתב על ידי מומחים בתחום, לכן עלול להיות חלקי, להכיל מידע שגוי, מוטעה ולא מדויק. חובה להיוועץ בבעל מקצוע אשר בדק את הנתונים והעובדות בהתאם למקרה הספציפי שלך. השימוש באתר ובמידע שבו על אחריותך האישית בלבד!