ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר
ניתוח לייזר מסוג לאסיק ודומיו, הינו ניתוח קצר ובלתי הפיך המשנה את קימור הקרנית, ובכך מאפשר הורדת משקפיים וראייה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע.
הצלחת הניתוח גבוהה למדי, אולם סיבוכים נדירים עלולים לפגוע בראייה באופן קבוע.

 

שקול לגופו של ענין את ביצוע הניתוח לפי הנתונים האישיים שלך.
אל תהיה מושפע מלחץ חברים, משפחה, הרופא וכדומה שביצעו את הניתוח. במקרה של אי הצלחה הנפגע יהיה אתה ולא הם.
ניתוח ליזר להסרת משקפיים מתאים לבעלי מרשם (-) בינוני ללא צלינדר או עם צלינדר שאינו גדול , הזקוקים למשקפים לראיה למרחק מי מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר? מי שהינו בעל מרשם (-) גבוה, בעל (+) בינוני או בעל צלינדר גבוה.

למי שיש משקפיים רק לקריאה מכיוון שהדבר יגרום לראייה טובה מקרוב, אך קושי למרחק ידרוש משקפי מרחק

מי שהינו בעל עין אחת, או בעל עין אחת המתפקדת טוב עם משקפיים והשנייה פגועה או עצלה.

מי שאינו יכול להתמקד על נקודת אור למשך 60 שניות רצופות.

מי שאינו נוהג לקחת סיכונים מכל סוג, בניתוח הלייזר, כמו בכל ניתוח אחרת, קיים אחוז נמוך מסוים של בעיות רפואיות לאחר הניתוח.

מי שעלול להפגע בקידום, לאבד את מקום העבודה או להפסיד הזדמנויות שונות עקב ניתוח שהסתבך, או עקב מקומות שאינם מקבלים בברכה ניתוחי לייזר.

מי שלא יהיה מוכן לעבור ניתוח נוסף במידת הצורך.

מי שאינו יכול להיות מספר ימים ללא עדשות מגע או משקפיים, או שאינו יכול לקחת מספר ימי חופש להתאוששות.

מי שהמרשם השתנה במהלך השנה האחרונה, או עשוי להשתנות כמו:

מי שהינו צעיר מגיל 18 ולעיתים אף מגיל 20.

מי שסובל מסוכרת

מי שנוטל תרופות שונות הגורמות לאי-יציבות במרשם המשקפיים.

אישה בהריון.

מי שסובל ממחלות שונות המפריעות להחלמה, כגון מחלות אוטואימוניות או מחלות בהן מערכת החיסון חלשה.

מי שנוטל תרופות המפריעות להחלמה, כמו סטרואידים למינהם.

מי שמשתתף באופן קבוע בפעילות ספורטיבית או אחרת, בה עשויים להחבט באזור העיניים בתדירות גבוהה.

מי שסובל ממחלות עיניים שונות כגון קרטוקונוס, דלקות חוזרות, פגיעות ופציעות בעיניים, דלקות עפעף כרוניות, לחץ תוך עיני, ועוד.

מי שהינו בעל אישון גדול, דבר שעלול לגרום לסינוורים בעיקר בשעות החשכה.

מי שהינו בעל קרנית דקה או לא סדירה, עקב ניתוחים קודמים או מחלות.

מי שסובל מיובש משמעותי בעיניים.

מי שרוב עיסוקו לקריאה, וקורא היטב ללא משקפיים. הניתוח יאלץ אותו להרכיב משקפי קריאה

ניתוח לייזר לאסיק LASIK או לאסק LASEK ?

בניתוחי לייזר להסרת מרשם קיימות שתי שיטות עיקריות: ניתוח לייזר על פני הקרנית לאחר הסרת שכבה עליונה- אפיתל.
הניתוח נקרא לאסק, LASEK, PRK, אפי-לאסיק, EPI-LASIK, סופר פ. ר. ק, ASA, או שמות מסחריים אחרים.

ניתוח המבוצע לאחר הרמה של כיפת הקרנית, שכבת הקרנית העליונה, האפיתל, ביצוע הניתוח בעומק הקרנית, שכבת הסטרומה, והחזרת הכיפה למקומה.
שיטה זו נקראת לאסיק- LASIK.

בשיטה ראשונה, לאסק, מסירים את שכבת האפיתל , שהיא השכבה העליונה של הקרנית. מבצעים את ניתוח הלייזר ישירות בחלק החשוף, כאשר עם תום הניתוח הקרנית חשופה וזקוקה לשבוע או יותר כדי לחדש את שיכבת האפיתל. השיטה נוחה לביצוע, מהירה, מדויקת ועם מיעוט סיבוכים לאחר הניתוח.
בשיטה זו יש התאוששות איטית יחסית ואף כאבים בתקופת ההתאוששות.
סיבוכים אפשריים הינם ריפוי לא מושלם של שכבת האפיתל ועקב כך עכירות במרכז הקרנית, זיהומים ועיוותים בקרנית (כל אלו נדירים למדי). בשיטה שניה LASIK, חותכים בצורה עדינה ומדויקת מעין כיפה מתוך אפיתל הקרנית לעומק של כ 20% ממנה, ומקפלים את השכבה כלפי מעלה. מבצעים את הניתוח ומחזירים את השכבה למקומה.
את החיתוך ניתן לבצע על ידי מכשיר הנקרא מיקרוקרטום או על ידי לייזר בשיטת אינטראלייזר.

רבים מתענינים איך מסירים משקפים, מהו ניתוח הסרת משקפיים, האם יש הסרת משקפיים בטוחה, האם הסרת משקפיים היא לתמיד ומה המלצות ומידע לגבי הסרת משקפיים. חשוב לדעת שהסרת משקפיים היא פעולה המהווה ניתוח רפואי קוסמטי העשוי להחליף עדשות מגע או משקפיים, ועשויה להיות כרוכה בסיכונים שונים. מומלץ לבצע השוואת מחירי הסרת משקפיים בכל סניפי הסרת משקפים בלייזר של המכונים השונים. מחירי הניתוח יכולים להיות שונים לגבי הסרת משקפיים חיפה , הסרת משקפיים ירושלים או הסרת משקפיים באר שבע או כל מקום אחר בו מבצעים את הטיפול, גם כאשר מדובר על סניפים שונים של אותו מכון לייזר. כדאי לנסוע מחוץ לעיר ולבצע לדוגמא הסרת משקפיים בעיר נתניה, גם אם אתה גר בת'א והבחירה הראשונה היא לכאורה הסרת משקפיים בעיר תל אביב.
תהליך הניתוח הינו בלתי הפיך, ויש לגשת למקום האמין ביותר בעיניך. לאחר קבלת עצות והמלצות לגבי שיטות הסרת משקפיים, קריאת מאמרים לגבי הסרת משקפיים, החלפת מידע עם חברים לגבי הסרת משקפיים בעד נגד, יש לגשת באופן אישי אל מכוני הלייזר השונים, בעיקר אל המקומות שקיבלתם המלצה עבורם, ולברר לגבי ניתוח הסרת משקפיים, האם יש סכנות בניתוח, האם אפשר לסמוך על כך שזה יהיה הקץ למשקפיים או לעדשות מגע. מקומות רבים מבצעים במקביל לניתוח הסרת משקפיים והסרת עדשות מגע גם הסרת נגעי עור בלייזר, הסרת נימי דם, הסרת נימים בולטים, הסרת שיער בלייזר (הסרת שיער גב או הסרת שיער גוף) ויש לבדוק אם המקום מתמחה בניתוח לאסיק, לאסק או עושה הכל ולא שום דבר באופן ספציפי ויחודי.
אין לזלזל בניתוח! בריאות העיניים מעל לכל, ולמרות שרוב המטופלים מרוצים ורואים קרוב ל 6/6 לאחר הניתוח, ישנם סיבוכים שונים ונדירים מהניתוח אשר קשה לטפל בהם לאחר מעשה.
מקומות נפוצים בהם מבצעים הסרת משקפיים בלייזר: אמריקן לייזר, אסותא מרכזים רפואיים, הדסה אופטימל, עין טל, עיניים המרכז הרפואי, care vision (קאר וי'זן), קר שירותי רפואה, רואים 6/6, רוז מדיקס, רונית רפאל, רשת מרפאות אריאל, קאר ויזן (קר ויזן CARE ,cere) אופטיקס, אקסודרם, הסרת משקפיים מרום בזל, Keep-Life

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.