סביבת עבודה עם מחשב | השפעות על העיניים | שינוי מרשם ויובש קרנית

סביבת עבודה עם מחשב

אחת מסביבות העבודה הנפוצות ביותר היא סביבת עבודה עם מחשב. אחוז גבוה מעבודה משרדית, כוח אדם, עבודה מול קהל, גרפיקה, עיצוב וכדומה נעשה מול מחשב. העבודה מול מסך מחשב עשויה להגיע לשעות רבות ביום, לעיתים ברצף וללא הפסקות מספיקות. בהתאם לסוג העבודה אנשים נאלצים לעבוד 5,8,10,12 ואף יותר שעות ביום מול מסך מחשב.
מכיוון שהעבודה מול מסך מחשב אינה מוגבלת לעובדי משרד אלא נפוצה כמעט בכל התחומים, ואפילו במכירות, ניהול מלאי, כתיבת דוחות, מצגות וכדומה, היא עלולה להפריע לכל אדם הסובל מרמה זו או אחרת של בעיות עיניים וקשיי ראייה.
החשיפה הממושכת למחשבים עלולה להחמיר בעיות עיניים קיימות ולגרום לבעיות עיניים חדשות.

המשך קריאה

2 Responses to סביבת עבודה עם מחשב | השפעות על העיניים | שינוי מרשם ויובש קרנית

 1. מירה

  1 במאי 2010 at 21:30

  שלום
  עברתי שלושה ניתוחים לתיקון חור מקולרי ללא הצלחה. ראייתי בעין ימין גרועה ביותר ולכן אני מתקשה לקרוא. בעין שמאל אני רואה רק מקרוב וגם ראייתי בעין זו התדרדרה לאחרונה. יש לי יובש קשה בשתי העיניים וגם זה מקשה עלי.
  האם באפשרותכם לסייע לי. בברכה

 2. דקל - אופטומטריסט

  1 במאי 2010 at 21:45

  מירה שלום,
  ככל הידוע לי אין קשר ישיר בין יובש לחור מקולארי. יתכן שתרופות שונות שאת לוקחת גורמות לך ליובש בעיניים.
  יש היום מספר פתרונות ליובש קיצוני, אך לא כל הרופאים נוקטים בהם או מסכימים להם.
  אפשרות ראשונה: טיפול ביובש ע"י סטרואידים ותרופות שונות אשר "שוברות" את המעגל של יובש- טיפות הרטבה- ירידה באיכות הדמעות עקב הטיפות- יובש נוסף.
  אפשרות שנייה- שימוש בסרום אישי, ז"א חומר שמופק מהדם ויעיל מאוד במניעת יובש. זה כמובן טיפול חריג וקיצוני ועושים אותו אם בכלל באחד מבתי החולים במרכז, אבל אני לא זוכר איזה.
  אפשרות שלישית- שימוש בעדשות מגע סקלרליות שהן עדשות מגע קשות גדולות במיוחד (ודי נוחות) ומהוות מעין הגנה פיזית נגד התיבשות העין. ניתן להרכיב ל 4 שעות ואז יש להסיר ולהחזיר אל העין.
  עדשות מגע סקלרליות עשויות גם לשפר את הראייה.
  מה שעלייך לעשות זה להיוועץ ברופא עיניים שעוסק בקרנית והוא ימליץ לך על האפשרות הטובה עבור המקרה שלך. עשויות להיות אפשרויות נוספות.
  (אני אופטומטריסט ולא רופא ולכן המידע כאן הוא כללי!)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *