פולארויד | משקפי פולארויד

משקפי פולארויד הם משקפי שמש מקטבים אשר מומלצים מאוד לנהיגה. היתרון הגדול של משקפי פולארויד הוא בסינון ההשתקפויות ממשטחים מבריקים. היתרון לראייה הוא עצום, החלון נראה שקוף מהרגיל והאור המשתקף מהכביש מסנוור פחות.

איך אדע שהעדשה במשקפי השמש היא עדשת פולארויד?כדי לאמת שהעדשות הן אמנם עדשות פולארויד, קח שני משקפי פולארויד שונים, והתבונן דרך שניהם יחדיו כאשר האחד ב-90 מעלות לשני (במעין X), המצב זה תראה חושך מוחלט דרך שתי העדשות יחדיו.
ניתן גם להתבונן דרך עדשות פולארויד על משטח LCD אפור כגון מסך שעון יד או טלפון נייד. בזוית 90 מעלות המסך נראה אטום וכהה, ובזוית 180 המסך נראה רגיל דרכם.

האם פולארויד יותר בריא לעין?
משקפי פולארויד מסננים קרינת UV כמו כל משקפי שמש איכותיים. התכונה הנוספת של סינון אור מקוטב אינה בעלת יתרון בריאותי כלשהו, ולכן זה לא מדויק לאמר שמשקפי פולארויד בריאים יותר לעין.

מה התכונות של עדשות פולארויד
עדשות פולארויד הן עדשות משקפיי שמש בעלות מספר תכונות:

 • מסננות קרינת UV
 • מכהות את התמונה הנראית ולכן משמשות כעדשות למשקפי שמש.
 • יכולות להיות במגוון צבעים: אפור, ירוק, חום ועוד.
 • יכולות להיות עם מרשם אופטי או ללא מרשם אופטי
 • בעלות תכונה של קיטוב (פולארייז)

מה זה קיטוב?

קיטוב בפיסיקה ובעיקר באופטיקה הוא תכונה של גלי רוחב בתוך תווך תלת ממדי.
התופעה הנפוצה ביותר של קיטוב היא קיטוב באור, והמקטב הנפוץ ביותר נקרא פולארויד. בשורה תחתונה מקבלים הפחתת סינוורים וראייה תלולה.משקפי שמש פולארויד 3871790

Be Sociable, Share!

  המשך קריאה

  11 Responses to פולארויד | משקפי פולארויד

  1. דקל - אופטומטריסט

   9 בפברואר 2016 at 3:11

   משקפי שמש צהובים לא עוזרים לסינוור אלא מגבירים ניגודיות בנהיגת לילה. חפש משקפיים עם עדשות כהות ברמה הנוחה לך. בכל חנות יש עשרות משקפיים במגוון סוגים של עדשות שמש

  2. יואל

   20 בינואר 2016 at 20:11

   רציתי לשאול בבקשה, בזמן נהיגה ביום מפריע לי השמש הרבה פעמים, אך מקפי שמש כהים מדי ומפריעים לי לראות טוב, מצד שני בלי משקפי שמש מסנוור אותי השמש,
   לפני שנה היה לי זוג משקפי שמש מאוד בהירים אשר התאימו לי לנהיגת יום, אבל לצערי הם נאבדו.
   היום ראיתי בחנות משקפי פולארויד בצבע צהוב, וחשבתי לקחת אותם, ואמרו לי שמשקפיים עם עדשה צהובה מתאימה רק לנהיגת לילה, ואינה עוזרת להפחתת שמש בנהיגת יום, מה דעתכם?
   אני לא רוצה סתם לקנות ולהתאכזב!

  3. דקל - אופטומטריסט

   22 בנובמבר 2015 at 23:26

   לא מכיר מוצר כזה…

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Why ask?