נגעי עור באזור העיניים

נגעי עור באזור העיניים
ד"ר יוספה הורוביץ הינה מנתחת בכירה במרכז הרפואי לניתוחי עיניים "מעין", רופאה בכירה בבית החולים "כרמל", ואף יועצת אוקולופלסטיקה ב- "מכבי שירותי בריאות". לדברי ד"ר הורוביץ עשויים להיווצר בעפעפיים גידולים מסגים שונים היכולים להיות שפירים או לא שפירים.

ברוב המקרים מדובר על גידולים שפירים אולם בגיל מתקדם יותר אחוז הגידולים הלא שפירים עולה לרבות הגידול המסוכן BCC שהינו בעל יכולת חדירה לרקמה
הגידול , אותם מחלקים לפי התנהגות ביולוגית לנגעים ממאירים ושפירים. אמנם, רוב גידולי העפעפיים הם שפירים אולם עם התקדמות הגיל עולה שכיחותם של הגידולים הממאירים, והנפוץ שבהם הוא BCC. מדובר בגידול בעל יכולת חדירה מקומית ושגשוג, ולכן יש להסירו בשלב מוקדם. האבחון נעשה בעזרת ביופסיה ובמקרים בודדים מדובר על גידולי עור אחרים ומסוכנים יותר, ולכן אסור לזלזל ולהתעלם מבעיות עור כאלו ואחרות. ניתוח הסרת נגעים אמור להוריד את הנגע אך לשמור במקביל על המבנה והצורה המקורית של הרקמה ככל הניתן תוך הקפדה על סימטריה לצד הפנים השני ומניעת עיוות במראה.
ניתוח פנים דורש תשומת לב רבה מהרגיל
ד"ר ורדיזר מסכם כי ניתוחים באזור הפנים דורשים תשומת לב מרובה מהרגיל והתייחסית ספציפית ומדויקת למצב. ניתוח שלא הצליח כנדרש עלול לשבש את מראה הפנים ולגרום לנזק ולצער רב אצל המטופל, ולכן נדרשת מידה של אומנות בתהליך כולו וצורך ברופא מיומן ורב נסיון.

לשאלות בנושא הכנסו לפורום פלסטיקה של העין שבניהול ד"ר יואב ורדיזר:
https://www.medonline.co.il/forums/Plastics-of-the-eye-Forum

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *