מה קורה בבדיקה של כבדי ראיה

תחילה תשב על כסא הבדיקה. כסא נוח ויציב. אנשים עם כסא גלגלים יכולים להישאר על הכסא שלהם לאורך כל הבדיקה.
האופטומטריסט יתחיל בשיחה קלה/ראיון כדי לסקור את ההיסטוריה שלך וכדי לברר את המטרות שלך,מהבדיקה. בהמשך תתבקש להראות את המשקפיים שכבר יש לך,כל משקפי הגדלה או מגדלת שברשותך,אפילו אם אתה מרגיש שהם לא עוזרים לך.
האופטומטריסט ימדוד את חדות הראיה שלך בכל עין. בבדיקה של כבדי ראיה,החדות נמדדת בעזרת לוח מיוחד עם דרגות שונות של ראיה, גם אם בדרך כלל אתה רואה רק את האות הגדולה.
ואז,האופטומטריסט בודק אם אפשר לשפר את הראיה שלך רק בעזרת שינוי המשקפיים שלך.השלב הזה נקרא: רפרקציה. בעזרת מכשירי הבדיקה הרגילים,כמו רפרקטור ממוחשב והארגז של עדשות הבדיקה הרגילות הידועות לך כאשר תשאל בעזרתן:"מה יותר טוב?","עדשה אחת או שתיים?". אפילו אם לא ניתן לתקן את הראיה באופן מלא, הרבה אנשים עם ראיה ירודה, יהינו מראיה טובה יותר עם מרשם של משקפיים חדשים.
אחר כך,האופטומטריסט יערוך לך כמה מבחני ראיה,כדי לקבוע את דרגת ההגדלה שיכולה לעזור לך בצורה הטובה ביותר. בשלב זה,תתבקש לנסות השימוש במספר מגדלות שונות וכן עזרי ראיה נוספים. אתה תתבקש לתת את דעתך,אם הראיה טובה יותר או פחות,בעזרת כל אביזר שתנסה. זה יעזור לאופטומטריסט לקבוע מה יהיה הכי פרקטי בשבילך,בכדי להשיג את המטרות המיוחדות שלך. כאשר נותנים מרשם לאביזר הגדלה מיוחד לכבדי ראיה,זקוקים לעיתים רבות גם להתאים אותו בהתאם למידות השונות של כל אדם,במיוחד כאשר קיימות מוגבלויות שונות נוספות דגש רב מופנה ללימוד הדרכים לשימוש באביזר וכן עזרים נוספים,כגון,תאורה נכונה. וכן דגש על אימון חוזר לאורך התקופה הראשונה.נהוג לאמר:"השתמש כל פעם קצת אך לעיתים קרובות".
הבדיקה של המצב הרפואי של העיניים,לא מבוצעת ע"י אופטומטריסט,אלא רופא עיניים, לכן בבדיקה כאן,לא יהיה שימוש בטיפות מרחיבות אישונים. לידיעתך,בדיקה לכבדי ראיה עורכת זמן רב יותר מבדיקה רגילה של אופטומטריסט. וכן יש מקרים שבהם תזדקק לבוא לבדיקות נוספות,במהלן לעיתים מתברר שיש צורך בשינויים מסויימים. בסוף הבדיקה תקבל מכתב סיכום לרופא העיניים או לכל מען שתבקש,בו יפורט מצב ראייתך והאביזר או מספר האביזרים הדרושים לך על מנת להשיב את ראייתך לתפקד בצורה הכי טובה שניתן,בהתאם למטרותיך.

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.