טקרולימוס: תרופה חדשה מעולה לטיפול באלרגיות בעין

סיכום מאמר של ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' סלומון אברהם – הטיפול באלרגיות של העין.
מסקנת החוקרים: תרופה חדשה מעולה לטיפול באלרגיות בעין ושמה טקרולימוס.
טקרולימוס היא תרופה מדכאת מערכת חיסון המשמשת בעיקר למניעת דחית איברים.

ע"פ ויקיפדיה: התרופה אושרה לראשונה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי ב-1994 לשימוש במניעת דחיית שתל למושתלי כבד. השימוש הורחב בהדרגה וכיום היא מאושרת גם למושתלי כליות, מושתלי לב, מושתלי מעי, מושתלי לבלב, מושלתי ריאות, מושתלי מח עצם ועוד.

מאמר ומחקר חדש בנודע לטיפול אלרגיות של העין נערך בהדסה עין כרם. שם המאמר:
Topical immunomodulators in the management of allergic eye diseases.

המאמר התפרסם בכתב העת היוקרתי של אלרגיה Curr Opin Allergy Clin Immunol (מקדם השפעה של 4 לערך) ומסקנתו הסופית הייתה שטיפול בתרופה החדשה טרקולימוס הינו טיפול יעיל ביותר לאלרגיות בעין (אלרגיות אקולריות) בעיקר מסוג AKV ו VKC.

מסקנות המחקר (תרגום מתוך תקציר המאמר)
מחלות עיניים אלרגיות מהוות ספקטרום של מחלות, עם כל מצב מתאפיינות בimmunopathology מורכב.תנאים יותר קשים וכרוניים, כגון keratoconjunctivitis האביבי וkeratoconjunctivitis  דרמטיטיס, כרוכים בעיקר בתאים ואאוזינופילים, גם קשורים לתהליכים של תאי T. טיפול עם אנטיהיסטמינים או מייצבי תאי מאסט (תאי פיטום) הוא לעתים קרובות לא מספק, וטיפול תלוי בסטרואידים מקומיים. לסטרואידים תופעות לוואי משמעותיים עם שימוש לטווח ארוך, לכן הם נראים מתאימים יותר לטיפול לטווח קצר.
גם תרופות שקשורות למערכת החיסונית יכולים לשמש לטיפול כדי לעכב הפעלת תא T ולהראות תוצאות מעודדות בקרב חולים עם מחלות עיניים אלרגיות חמורות.
המחקר מציג תמונה קוהרנטית של הטיפול במחלות עיניים אלרגיות חמורות.

ממצאים:

תרופות המשפיעות על מערכת החיסונית מתאימים בדרך כלל לטיפול בדלקת לחמית אלרגית חמורה וממושכת.

מסקנות:

טיפול בטקרולימוס – tacrolimus הובילו לתוצאות טיפוליות מעולות בחולים עם אלרגיות חמורות בעיניים ואלרגיות אקולריות כרוניות.

למאמר (לבחור בחלון הימני)

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *