האם ללמוד אופטומטריה?

Untitled Document

 

שאלה רצינית – אנא עזרו לי להחליט:

התחלתי באוקטובר האחרון לימודי תואר ראשון בפיננסים. לפני כחודשיים עזבתי לימודים אלה בשל הקושי בעיקר וגם בגלל שלא כל כך התחברתי למה שלומדים באקדמיה בתחום זה.

כעת אני נמצא בהתלבטות לאיזה תואר להירשם לקראת אוקטובר הקרוב; כבר תחילת יולי וההרשמה והמקומות מתחילים לאזול. זמן מה אני מתלבט, בין היתר, בלימודי אופטומוטריה. גם לפני שנרשמתי ללימודי הפיננסים התלבטתי מאוד לגבי אופטומטריה אך לבסוף החלטתי שלא ללמוד מקצוע זה, מפני שאינני מבין לאן כבר ניתן להתקדם ולהצליח מבחינת פרנסה עם המקצוע הזה. אחרי הכל, בישראל 2012 הפרנסה זה הדבר החשוב ביותר והקשה ביותר היום (לפני בריאות כמובן, לא לשכוח).

מה דעתכם? האם יש מקום ללמוד היום אופטומטריה במדינה? במידה ואירשם, זה אומר שאת התואר אסיים פורמלית רק בקיץ 2016. מה דעתכם באשר לביקוש ואפשרויות הקידום לאופטומטריסטים חדשים, בזמן זה של עוד כ4 שנים?בקיצור ולסיכום , סליחה על ה"חפירה". אשמח לשמוע מה דעתכם, בפרט מאופטומטריסטים ותיקים.

בתודה,

אלון 🙂

 ·

·

·
יום 2 יולי‏ בשעה 01:17‏

  • Nabeil Hala Optics לא כדאי לא כדאי מקצוע שאין לו שום עתיד בארץ במיוחד היום עם התחרות הקשה מאד עם הרשתות הגדולות מחד ומרופאי העיניים והניתוחים שלהם מחד – נלחמים על ועם כל לקוח .יש לי עסק אבל לא אתן לילדים שלי להמשיך אחריי במקצוע זה לפחות לא בארץ

  • עדי בן אהרון טוב לדעת נביל שלא כדאי ללכת על התחום זה היה גם התכנון שלי

  • גילה דקלו כמעט עח כל תחום שתבדוק תראה שהמצב לא הכי טוב.בכל תחום יש תחרות ויש את הדברים השליליים.השאלה אם אתה אוהב את תחום האופטיקה.כי באיזה שהוא מקום אתה צריך לקום בבוקר עם חיוך על הפנים.לפחות זו עבודה "נקייה"…

  • Avi Shoshani שעות העבודה לאופטומטריסט לא נוחות בכלל , בדרך כלל זה בקניון 3 פעמים משמרת ערב בשבוע מגיעים הבייתה אחרי יום עבודה של 6-7 שעות בשעה 11 בלילה. עובדים מוצ״ש וימי שישי. העבודה לגברים עוד בסדר אבל רוב הנשים מוצאות עצמן בבעיה אחרי שהפכו לאימהות ורוצות להסב מקצוע. אני באופן אישי עובד כל יום משמרת ערב. כדאי מקצוע שעובדים בו כמו בשיר 9 עד חמש.

   בקשר למעניין או לא , אז בהחלט בהחלט כן במיוחד בתחום הלייזר. עבודה עם סיפוק

  • Pnina Cohen היי אלון, סיימתי לימודים ביולי 2011..סיימתי לימודים בהצטיינות..בפועל ההצטיינות לא הקנתה כלום מסתם ציונה על תעודת התואר ה1..לדעתי תחום עיניים הוא תחום מאוד מעניין הבעיה שכאן בארץ מתייחסים לאופטומטריסטים בצורה מאוד ירודה! המבאס הגדול זה העבודה בקניון ושעות של קניון…אבל יש אפשרות לעבוד בחנויות אופטיקה ברחובות העיר, לעבוד בספקי עדשות, במכוני לייזר, אם ישפר עלייך המזל אז אולי בבית חולים. ובעתיד אם תרצה תוכל לפתוח עסק. בפועל הלימודים באוניברסיטה שונים 180 מעלות מהעבודה בשטח. אבל אני חושבת ממה שיצא לי לשמוע מחבריי שהם מהנדסים ועוסקים במקצועות הכלכלה כל עבודה הופכת במובן מסויים למשעממת! המבאס בארץ זה שההתפתחות לתארים מתקדמים באופטומטריה כמעט ולא אפשרית יש במכללת הדסה אופטומטריה מחקרית לתואר 2 אבל בארץ אין OD… אז לשיקולך ובהצלחה!

  • דרור דקל כדי להיות אופטומטריסט אתה צריך גם גישה מסחרית, יכולת ניהולית, עבודה עם קהל, עניין בתחום רפואי ועוד. בסהכּ זהו מקצוע מצוין!

  • Ron Meidan מצד אחד, בשום אופן אל תיכנס לתחום. מצד שני, אין לי מקצוע ספציפי אחר להמליץ לך.

   עצתי- אל תסתכל על המקצוע, אלא על סביבת העבודה שלו: חנות/ משרד/ מפעל/ מעבדה וכו׳

  • Berty Nekuda ביטוח לאומי! רק שם אין משרד חנות מעבדה מפעל חחח

  • Sigi Preger שאלה ממש עניינית לשאול בפורום של אופטומטריסטים. אני כמעט ולא מכירה אופטו' שלא מתוסכל מעבודה שלו. וזה לא שיש להם ממה להיות מתוסכלים. הם מתפרנסים יפה מאוד, אפילו אלו ללא הרישיון. אבל מעטים מהם ממש מקצועיים. אפשר לדוג את המקצועיים בפינצטה. הענף רווי ויש המון בינוניים ומטה. למזלי, יצא ל י להכיר המון מעולים ומעלה. לדעתי, אתה צריך לבחון מול עצמך מהו תחום העניין. יש לי חברים אופטו' כבר יותר מ – 15 שנים והם מאוד מרוצים. הם יודעים לעשות את ההפרדה בין תנאי העבודה (בעלי חנות או שכירים) לבי העניין המקצועי. וזה מה שאמור לעמוד על הפרק. בהצלחה בבחירה

  • קרן רול שחר השאלה כמה אנשים באופן כללי מרוצים מהמקצוע שלהם, כולנו קצת אוהבים להתלונן. אבל כן צריך לקחת בחשבון את שעות העבודה, בעיקר הנשים שבינינו. בהצלחה!!!

 

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *