האם כדאי ללמוד אופטומטריה?

‏צהריים טובים חברי פורום אופטומטריסטים יקרים:) אני חושבת להתחיל בשנה הבאה לימודי אופטומטריה לתואר ראשון בבר-אילן, וכידוע לפני שלב כל כך חשוב בחיים יש הרבה ספקות ושאלות, אשמח אם תוכלי להאיר את עיניי,
1. ספרו קצת על העבודה עצמה ממה היא מורכבת (ראיתי איך עובדים באופטיקה ובכל זאת..)
2.איפה אפשר לעבוד ,חוץ מאופטיקות שונות?
3. המשכורת,כמה מקבל אופטומטריסט מתחיל ?
האם יש העלאת שכר אם השנים בהתאם לוותק? שעות העבודה?
4.אחרי תואר ראשון באופטומטריה יש אפשרות להמשיך לתואר שני בביולוגיה?
5. ישנם אופטומטריסטים שעוסקים במחקר אחרי התואר הראשון ?זה אפשרי?
6.מה השכר לאלו שעוסקים במחקר? האם יש אפשרות להשתלב במחקר רפואי?
7.לסיכום,איך אתם מסכמים את עבודתו של האופטומטריסט ,קל קשה מתגמל?
8.למי הייתם ממליצים על התחום ולמי לא. תודה מראש על התגובות:)

Liat Zilberfarb Gantz אמנם כיום אין תואר שלישי במדעי הראייה אך התקווה היא שיהיה. בכל מקרה ניתן לעשות תואר שלישי בתחום חופף כגון מדעי המח מדעי הרפואה וכולי. תקוותי שזאב טועה בנושא אופטומטריה קלינית ולא מחקרית מכיון שכל עולם הרפואה והעולם הפרה-רפואי הופך להיות evidence based practice-כלומר: קליניקה שמבוססת על עובדות שמוכחות במחקרים קליניים ואני מקווה שגם אופטווטריסטים בישראל תומכים בגישה זו.

Michal Weinstein בכיף אנא יקירתי. לנה. אם אין לך בעיה לעבוד ימי שישי שבת ערבים עד עשר בלילה ולספוג תלונות מלקוחות ומהבוס על חוסר יכולת במכירות -זה המקצוע בשבילך,וזה על קצה המזלג. לכן עצתי היא אל תלמדי את המקצוע תשקיע את זמנך במקצוע מוערך יותר. כי תכלס זה כמה שאת מוכרת מכל מה שמשתמע מכך.

דרור דקל ברוב המקרים אופטומטריסטים עובדים בחנויות פרטיות או רשתות וזה כולל בדיקות ראיה, מכירות ומתן שירות. זו עבודת שכיר/מוכר פרא-רפואית מכובדת הכרוכה במגע עם קהל רב, שירותיות רבה ודורשת עידכונים רפואיים הקשורים לעיניים.
בכל מקום גם במוסד רפואי תצטרכי למכור.

חנויות פרטיות או ברשתות, אין דבר כזה אופטומטריסט שעוסק רק בבדיקות. אנחנו החלק העיקרי של המכירה ואני לא מתכוונת לבחירה של משקפי שמש, אלא ליכולת שלנו להתאים את המוצר הנכון עבור הצרכים הספציפיים של הלקוח בבחירה של תיקון ראיה, מסגרת מתאימה וכו'.

תודה רבה לכולכם על התגובות מאוד עזרתם!!

Eyal Berko
גם רופא שיניים ותשלומים לא הולכים יחד ?
גם גניקולוג ו 800 ש"ח לבדיקה לא הולכים יחד ?
גם רופאי עיניים וניתוחי לייזר לא הולכים יחד ?
גם רופא כירורג וניתוחים פלסטיים לא הולכים יחד…?
בוא לא נהיה תמימים – השיקול הכספי בחיים לא יכריע מה נכון לפציאנט , אבל אף אחד מאתנו לא עובד לשם שמיים…

Eyal Berko אני מסכים איתך ששיקול התאמת המשקפיים או עדשות המגע אמור להיות מקצועי לחלוטין,
עם זאת – אם תבדוק את כווולם…ובסוף אף אחד לא יקנה אצלך , כבר לא יהיה לך את מי לבדוק…

רבקה טייטלבוים אני מציעה לקחת בחשבון גם את הלימודים עצמם. כמו למשל משך הלימודים- התואר אמנם נמשך 4 שנים (בהנחה שאין חובות להשלים…), אך לאחר מכן ישנם מבחני משרד הבריאות(עיוני ומעשי) כדי לקבל רשיון שאם יתמזל מזלך ותעברי אותם בפעם הראשונה זה עוד כמעט שנה נוספת, כלומר סה"כ קרוב ל5 שנים.

Yael Afiki ועוד שנה בשביל לקבל את הרישיון הקבוע..

Alexandra Zilbervarg נסכים שלא נסכים. אופטומטריסט הוא בוודאי לא טכנאי רפרקציה, לכן אנחנו לא רק יושבים בחדר כל היום ובודקים, המכירות הן חלק בלתי נפרד. הדוגמא הקלאסית ביותר הם האופטומטריסטים הפרטיים בעלי חנויות שהלקוחות שלהם ברוב המקרים חוזרים אליהם בגלל המקצועיות והידע ולא בגלל 50% הנחה על ריי בן

Yossi Rafaelov לנה יקירתי את נשמעת כמו בחורה עם המון רצון ומוטיבציה תעשי משהוא יותר טוב בחיים שלך מאופטומטריה
את תמצאי הרבה אופטומטריסטים עוסקים בתחומים אחרים אחרי תקופה קצרה שבה הם ממצאים את המקצוע

Nira Ishai Lankry יוסי- יש הרבה אופטומטריסטים שמאוד אוהבים את מה שהם עושים- ואני ביניהם. השילוב של עזרה לאדם שלא מצליח לראות וזה פוגם באיכות חייו- ואתה אולי תהיה זה שיעזור לו הכי הרבה, לבין היחסים החמים עם לקוחות והערכה עמוקה מצידם- גורמים לעבודה להיות חלק מאוד נעים מהיום.

דרור דקל תנו לי לסכם שבכל תחום יהיו אנשים ממורמרים שלא מוצאים את עצמם, ומי שלא מרוצה מוזמן לחפש מקצוע אחר. לדעתי זה בין המקצועות הטובים ביותר שיש לשכיר.

קרן רול שחר מסכימה לגמרי דרור!!!

Lena Ratner בשוק הקשה של היום זה מקצוע מעולה , תמיד נדרש , לא קשה למצוא עבודה , שכר יפה ביחס למאמץ (עבודה נקיה, לא קשה פיזית, משמרת שנעה בין 6-7 שעות גג) . מקצוע פרה רפואי שמשלב עבודה עם אנשים, מכירות וגם ישנו צד טכני (מי שעובד בחנות פרטית הרבה פעמים גם אופטיקאי) …

שרה ודוד סעייד לקחת בחשבון שלרוב זה משמרות בוקר וערב…

Nethanel Kadoche אין ספק שבאופטומטריה,כמו שבתחומים אחרים רבים שברפואה ו\או פרא רפואיים,יש גורמים ממוסחרים, אבל דבר אחד בטוח וזאת עצתי אלייך לנה יקרה, רק את קובעת מה טוב לפציינט ו/או לקוח שלך ושלא תתני בחיים למישהו שלא אופטומטריסט כגון מנהלים שלמדו מנהל העסקים וכו' למינהם ותופסים תפקידי ניהול בכירים בכל מיני רשתות ידועות,להגיד לך ולהפעיל עלייך לחץ מה "לדחוף",שיקפצו! את האופטומטריסטית ואת השולטת והקובעת! ברור !

Avivit Avraham המקצוע טוב אבל בעתיד אם תרצי להיות אמא בע"ה זה מאוד קשה כשהם קטנים המצפון עובד שעות נוספת…

Robert Hammer 4. ברוב העולם המערבי, אופטומטריה הוא מקצוע מבוסס-מחקר. בתי ספר לאופטומטריה משגשגים בביצוע מחקרים קליניים ובסיסיים יותר. בארץ, כיון שאנחנו רק 20 שנה לאחר חקיקת חוק העיסוק באופטומטריה ובעקבותיו פתיחת בתי ספר לאופטומטריה ברמה אקדמאית, צריכים עוד זמן שדר זה יתפתח באותה מידה גם פה. בבר אילן אין תארים מתקדמים באופטומטריה. בהדסה יש תואר שני, למיטב הבנתי (בלי להכיר מבפנים) בעיקר קורסים וגם כולל פרויקט מחקרי. (אני בוודאי לא מזלזל בזה. זה מעמיק ידע, מחדד יכולות קליניות ומוציא אופטומטריסטים טובים יותר. אבל שאלת על מחקר ואני עונה ספציפית לשאלה זו).
אני חושב שחלק מהתהליך שבו בתי ספר לאופטומטריה בארץ יגיעו לאיזון הנכון בין הוראה לתואר ראשון ובין מחקר יהיה מגמה של בוגרי אופטומטריה שעשו תארים מתקדמים במחקר בתחומים קרובים נלווים וחוזרים להיות הדור הבא של מרצים לאופטומטריה ומנחים לדוקטורנטים. צעירים בעלי מוטיבציה גבוהה כמוך אולי יכולים להיות חלק מזה. אני לא יודע לומר אם הזמן שנהיה בשלים לכך הוא בדור שלך או כמה שנים מאוחר יותר.
מתוך פורום אופטומטריסטים בישראל בפייסבוק. נערך בשמירה על רוח הדברים.

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *