הכרה בענף אופטומטריה כמפעל למתן שירותים קיומיים

‏‏‏‏‏‏כ"א באדר תש"ף  ‏17.3.2020

-דחוף-בהול-

לכבוד

מר משה בר סימן טוב – מנכ"ל

משרד הבריאות, ירושלים

 

הנדון: הכרה בענף האופטומטריה כמפעל למתן שירותים קיומיים

 

מכובדנו מנכ"ל משרד הבריאות, שלום רב.

בהמשך ובהתאם להנחיות החדשות שפורסמו בהודעת דוברות משרדך בתאריך 17/3/2020 (סימוכין: 159050420), נבקש להתייחס לסעיף 5 ולחדד כי חנויות אופטומטריה העוסקות בהתאמת ואספקת אביזרי ומשקפי ראייה הינן חיוניות ומעניקות שירות קיומי שלא ניתן למנועו, גם בעתות חירום אלה.

אביזרי ראייה (משקפיים ועדשות מגע), הינם מוצרים חיוניים וקיומיים לאדם הנדרש להם ותלוי בהם. פעמים רבות, אדם נדרש למוצרים אלה באופן מיידי ומבלי שהתכונן לכך מראש (אובדן משקפיים, שבר וכיו"ב). הדרך היחידה לספק צורך מיידי וחיוני זה, הינו באמצעות חנויות האופטיקה הפרוסות ברחבי הארץ.

לאור האמור ובשים לב גם לעובדה כי האופטומטריסט הינו "מטפל", כמשמעות מונח זה בחוק זכויות החולה, תשנ"ו-1996 וככזה, הטיפול שניתן על ידו הינו טיפול רפואי, כאמור באותו חוק, נבקש כי תבהירו הן בהנחיות המפורסמות לציבור והן בצו הרלבנטי, כי חנויות האופטיקה בהן מתבצעת התאמת אביזרי ומשקפיי ראייה מורשות ונדרשות לספק שירות עבור הציבור הזקוק לכך.

הבהרה זו מצידכם הינה הכרחית על מנת שציבור האופטומטריסטים יידע כי הוא פועל באחריות ומבלי להפר את הנחיות משרד הבריאות. מועצת האופטומטריסטים תתדרך את ציבור האופטומטריסטים בדבר אמצעי הזהירות הנדרשים בעת מתן השירותים המקצועיים לציבור, באופן המגן, ככל האפשר מפני הידבקות ושמספק סביבת פעילות סטרילית ככל האפשר.

בתודה ובברכה,

אדי מרקוביץ׳

יו״ר מועצת האופטומטריסטים בישראל

 

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.